Skocz do zawartości
Gość Jaro

Ford Focus Mk3 1.6 Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaro

Witam. Moja siostra jest singielką i poprosiła mnie o pomoc w zakupie samochodu. Jej budżet to maksymalnie 35 tysięcy złotych. Ja myślałem dla niej może o Audi A3 ale części do audi są mega drogie, więc eksploatacja wychodziłaby zbyt drogo na jej możliwości. Oglądaliśmy fajnego, zadbanego Forda Focusa Mk3 z silnikiem 1.6 ECOBOOST ale nie wiem czy nie lepszy byłby silnik 2.0 TDCi. Będę wdzięczy o jakieś informację o tym modelu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jarek

Mam ten model Focusa z silnikiem 1.6 ecoboost i muszę powiedzieć, że daje dużo frajdy z jazdy. Samochód świetnie się prowadzi, silnik naprawdę ładnie brzmi i zapewnia całkiem przyzwoite osiągi. Minusem tego samochodu jest jednak słaba ergonomia, mało przestrzeni w środku i mały bagażnik. Samochód jest świetny dla góra 3 osobowej rodziny. Dla 5 osobowej będzie już ciasno i niewygodnie. Ale ogólnie polecam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miłosz

Mój brat ma ten model z silnikiem 1.6 ecoboost i niestety wymienił go po 2 latach bo co chwilę jeździł do mechanika. Mówił mi między innymi o awarii sprzęgła sprężarki klimatyzacji czy pompy sprzęgła. W obu przypadkach wydał sporo na naprawę. Jechałem parę razy tym samochodem i jest wygodny, dobrze się go prowadzi itp ale kwesta szczęścia, czy trafisz fajny egzemplarz czy nie. Ja mam mondeo mk3 i mam go dość bo co chwilę mam z nim problemy a mój znajomy ma identycznego i wychwala go pod niebiosa....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ford Focus Mk3 1.6 w moich oczach uzyskał najwięcej ze względu na swój niepowtarzalny styl. Kiedy patrzymy na samochód z przodu to widzimy styl czysto sportowy, który dodaje aspektu wizualnego do naszego pojazdu. Dźwięk silnika również jest nieziemski... poprostu cudownie brzmi. Jedynym minusem jest słaba przestrzenność w środku samochodu i mały bagażnik ale moim zdaniem dla takiego wyglądu warto poświęcić troszkę miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi