Skocz do zawartości
Gość Jaro

Ford Focus Mk3 1.6 Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaro

Witam. Moja siostra jest singielką i poprosiła mnie o pomoc w zakupie samochodu. Jej budżet to maksymalnie 35 tysięcy złotych. Ja myślałem dla niej może o Audi A3 ale części do audi są mega drogie, więc eksploatacja wychodziłaby zbyt drogo na jej możliwości. Oglądaliśmy fajnego, zadbanego Forda Focusa Mk3 z silnikiem 1.6 ECOBOOST ale nie wiem czy nie lepszy byłby silnik 2.0 TDCi. Będę wdzięczy o jakieś informację o tym modelu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jarek

Mam ten model Focusa z silnikiem 1.6 ecoboost i muszę powiedzieć, że daje dużo frajdy z jazdy. Samochód świetnie się prowadzi, silnik naprawdę ładnie brzmi i zapewnia całkiem przyzwoite osiągi. Minusem tego samochodu jest jednak słaba ergonomia, mało przestrzeni w środku i mały bagażnik. Samochód jest świetny dla góra 3 osobowej rodziny. Dla 5 osobowej będzie już ciasno i niewygodnie. Ale ogólnie polecam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miłosz

Mój brat ma ten model z silnikiem 1.6 ecoboost i niestety wymienił go po 2 latach bo co chwilę jeździł do mechanika. Mówił mi między innymi o awarii sprzęgła sprężarki klimatyzacji czy pompy sprzęgła. W obu przypadkach wydał sporo na naprawę. Jechałem parę razy tym samochodem i jest wygodny, dobrze się go prowadzi itp ale kwesta szczęścia, czy trafisz fajny egzemplarz czy nie. Ja mam mondeo mk3 i mam go dość bo co chwilę mam z nim problemy a mój znajomy ma identycznego i wychwala go pod niebiosa....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ford Focus Mk3 1.6 w moich oczach uzyskał najwięcej ze względu na swój niepowtarzalny styl. Kiedy patrzymy na samochód z przodu to widzimy styl czysto sportowy, który dodaje aspektu wizualnego do naszego pojazdu. Dźwięk silnika również jest nieziemski... poprostu cudownie brzmi. Jedynym minusem jest słaba przestrzenność w środku samochodu i mały bagażnik ale moim zdaniem dla takiego wyglądu warto poświęcić troszkę miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Hej. Forda Focusa Mk3 1.6 mój brat posiadał w swoim garażu przez dość długi czas. Pamiętam jedynie kilka drobnych napraw, a reszta to bardziej wymiana akcesorii takich jak wycieraczki samochodowe czy w jednym przypadku opony. Odnośnie stylu to naprawdę polecam wam serdecznie własnie ten model, ponieważ tutaj przeważa sportowy wygląd. Do rajdów może nie będzie idealny, ale nie ma tego złego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi