Skocz do zawartości
KrokowskiNet

Jak wybrać odpowiedni silnik benzynowy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Zauważyłem że ostatnio sporo kierowców, szczególnie młodych ma dość spory problem w z wyborem odpowiedniego dla ich samochodu silnika. W szczególności chodzi tutaj o silniki benzynowe, chociaż inne typy silników również bywają dla nich dosyć problematyczne. Tutaj właśnie chciałbym im pomóc ( sobie samemu właściwie też 🙂 ) dlatego zapytam was. Jak odpowiednio dobrać silnik do swojego modelu ? Jakie kryteria brać pod uwagę ? Jak sprawdzać stan silnika który planujemy zakupić ? Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że ten wpis pomoże młodym kierowcom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy zakupie sprawdz przede wszystkim czy dany silnik pasuje do twojego modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie ja dokonując zakupu silnika dla mojego modelu sprawdzam przede wszystkim zgodność silnika z samochodem, czyli mówiąc prostym językiem to, czy silnik można w ogóle zamontować, sprawdzam stan silnika, chociaż powierzchownie ( przy droższym zakupie sprawdzajmy dokładniej najlepiej z mechanikiem ). Sprawdzamy również rok produkcji silnika który moim zdaniem jest kluczowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi