Skocz do zawartości
Gość Waldemar

Renault Captur 2015 0.9 TCe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Waldemar

Cześć ! Poluję od jakiegoś czasu na Renault Captura bo po prostu bardzo mi się podoba jego wygląd. Znalazłem fajny egzemplarz z 2015 roku z przebiegiem 55 771 km za 38.000 zł. Skrzynia manualna, silnik benzynowy 0.9 TCe. Czy ktoś posiada ten samochód z takim silnikiem i może powiedzieć jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu? Jak z komfortem jazdy, eksploatacją itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Romek

Captur to bardzo fajny samochodzik i nie da się ukryć że wygląda super - a morski kolor jest rewelacyjny. Auto jest bezpieczne i w miarę dynamiczne. Mamy ten samochód 3 lata i jest na razie (odpukać) bezawaryjne. Nie jest to demon autostrad i ścigać się nim nie można ale też nie zamula. Samochód jest pojemne i dobrze wykończone. Wnętrze jest bardzo przestronne i bagażnik też duży. Auto radzi sobie na krawężnikach i kiepskich drogach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Silnik 0.9 TCe jest dynamiczny szczególnie przy prędkościach do 100-120km/h.  Ma fajny moment obrotowy przez co zaskakująco dobrze radzi sobie z 1200kg przyczepą co myślę dla wielu osób jest ważne. Średnie zużycie paliwa to około 8-9 litrów na mieście a na trasie pali około 7l/100km. Czasami trzeba zredukować bieg przy wyprzedzaniu żeby auto pojechało naprawdę szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim. Ja uważam, że ten samochód, szczególnie z morskim kolorem wygląda rewelacyjnie i naprawdę polecam się z nim bliżej zapoznać. Co do silnika to 0.9 TCe jest naprawdę niesamowity i dynamiczny do 120km/h co zdecydowanie zadowoli większą część użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie dodam jednak, że jest całkiem ekonomiczny przy nowych częściach. Wcale tak dużo nie spala a jeździ się przyjemnie. Jest wystarczająco spory, aby zabrac kogoś na wycieczkę, czy udać sie w dłuższą trasę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mały dopis. Po miesiącu dalszego użytkowania samochód nie jeździ już tak jak kiedyś. Zaczęły dziać się nie fajne sytuacje wewnątrz samochodu. Może jest to zwykły przypadek, a może nie, ale wolę być tutaj szczery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak zauważył wyżej Krokowski, Samochód na pierwszy rzut oka wydaje się być cudownym i niezawodnym wyborem, jednak po dłuższym czasie użytkowania, sprawia wcale nie takie małe problemy. Znajoma opowiadała mi o nagłych problemach z podwoziem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem już podobne opinie. Samochód po dłuższym użytkowaniu nagle traci swój blask i osiągi już przestają tak zadowalać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi