Skocz do zawartości
Gość Karol

Audi A5 2.0TDI Multitronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol

Witam serdecznie. Myślę nad zakupem Audi A5 2.0 TDI Multitronic. Znalazłem egzemplarz w bardzo dobrym stanie i kusi mnie, żeby kupić, ale zastanawiam się czy warto. Dlatego też chętnie poznam opinię o tym samochodzie, o tym silniku i o tej skrzyni biegów. Może jest tu ktoś kto miał taki samochód i podzieli się wrażeniami? Audi ma drogie części i zdaję sobie z tego sprawę, więc kwestia kosztów utrzymania mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam

Hej 🙂 mam kilku kolegów obracających się w kręgach motoryzacyjnych i jak kiedyś chciałem kupić skrzynię automatyczną multitronic to bardzo ją odradzali. Podobno jest problematyczna i naprawy są bardzo drogie. Dodatkowo jazda jest też niekomfortowa. Może masz możliwość przejechać się i zobaczyć jak się jedzie z taką skrzynią? A ogólnie silniki 2.0 TDI są raczej mocne i dobre, więc tutaj myślę, że nie ma problemu, plus oczywiście Audi A5 wygląda super 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

O ile dobrze kojarzę to to Audi z tym silnikiem ma 143 konie - tak więc ta moc i Multitronic to niekoniecznie dobre połączenie. Poleciłbym raczej  Tiptronic i mocniejszy silnik, zwłaszcza, że zużycie paliwa wiele wyższe nie będzie. Już kupując audi zdajesz sobie sprawę z kosztów użytkowania wiec te minimalnie większe za paliwo nie powinny robić różnicy.  Multitronic jest powszechnie odradzany przez znawców motoryzacji i mechaników, więc nie polecam - ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Plusem oczywiście jest Marka, wygląd i komfort jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie audi z podanym wyżej silnikiem ma około 140 koni i faktycznie tak jak napisał Kazar połączenie tego z Multitronikiem to nie dokońca najlepszy wybór. Spalanie jest w takim wypadku na dość optymalnym poziomie więc polecam ci jego niewielkim kosztem zdecydować się jednak na mocniejszy silnik aby poprawić osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem przede wszystkim powinieneś poprawić osiągi montując mocniejszy silnik i spoilery ( przede wszystkim tylni - doda nieco stylu 🙂 ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi