Skocz do zawartości
Gość Bartosz P.

Licznik zawyża prędkość w Renault Clio 1.5 DCI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz P.

Witam. Mam Renault Clio 1.5 DCI z 2005 roku. Musiałem niedawno wymienić przeguby i auto działa niby bez zarzuty, ale licznik zawyzż o jakieś 40 albo może nawet 50 km/h. Pierwszy raz w ogóle słyszę o takiej sytuacji więc nie wiem z czego to wynika. Dodatkowo po chwili od startu silnika od razu włącza się kontrolka ABS i serwis. Miał ktoś podobny problem ? Co mam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Wiesz co, w pierwszej kolejności zobacz czy ilość zębów na koronce abs się zgadza z poprzednim przegubem. Jeśli nie masz tego w domu to skocz do mechanika, który to wymieniał i sprawdźcie to. Przy wymianie przegubów nie można kierować się tylko VINem ale też właściwą ilością zębów pierścienia abs. Jeżeli ilość zębów się nie zgadza to to będzie problemem i trzeba będzie ponownie wymienić część na odpowiednią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Licznik z tego co wiem można odpowiednio przekalibrować w niektórych modelach. Nie do końca jestem pewien jak to będzie w twoim przypadku, dlatego jedynym rozwiązaniem dla ciebie jest chyba udanie się do mechanika, żeby dowiedzieć się wszstkich możliwych dla ciebie rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wam. Przyczyn takiego problemu może być naprawdę niezwykle wiele. Miałem jednak taką samą sytuację mniej więcej rok temu i mi pomogła zwykła kalibracja licznika. Po tym wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi