Skocz do zawartości
KacperKapi

Akumulator - dramat cenowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześ, przyszedłem tutaj aby zwrócić waszą uwagę na dramat cenowy związany z zakupem akumulatora. Akumulator jak wszyscy użytkownicy samochodów elektrycznych wiedzą wcale nie jest taki tani, a przy obecnych modelach dostępnych na rynku, wliczam już akumulator jako koszt stały, regularny co 2 lata. Jak wy się do tego odnosicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się w 100%. Z jednej strony UE chce zakazać produkcji i rejestracji nowych samochodów z silnikiem spalinowym, a z drugiej jednak nie patrzą na ceny tych samochodów z silnikami elektrycznymi. Do tego kryzys energetyczny moim zdaniem znacząco wpłynie na cenę użytkowania takich samochodów a koszt akumulatora.......szkoda gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak Monika. Unia Europejska jednak patrzy bardziej na zachód, nie na wschodnią granicę swoich członków, dlatego mnie nie dziwi za bardzo dlaczego my nie jesteśmy za bardzo wzięci pod uwagę w cenach i zakazach samochodów spalinowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się również z resztą. Obecne ceny panujące na rynku to naprawdę dramat i rozumiem każdego kto tak uważa. Jakby tego było mało to na dodatek wspomniany przez Monikę zakaz rejestrowania w niedalekiej przyszłości nowych samochodów spalinowych na rzecz elektrycznych jedynie doprawia zdenerwowaniem kierowców. Ciekawe jak to pojdzie dalej ale bez znacznej poprawy cen dla zwykłych konsumentów nie widzę przyszłości w kolorowych barwach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnie ostatnio jedynie czytam wpisy na tym forum, ale tym razem musiałem się odezwać. chciałbym po prostu dodać iż Unia Europejska idąc za ekotrendem zabija motoryzację. Nie ogranicza albo nie rozwija, tylko zwyczajnie morduje historię motoryzacji. Bez tradycyjnych silników nigdy nie będzie tak samo i mam wrażenie że to nie przejdzie do finalnej uchwały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi