Skocz do zawartości
KacperKapi

Zakaz samochodów spalinowych !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim bardzo serdecznie.

Chciałbym zwrócić uwagę na coś, co mnie osobiście przeraziło do tego stopnia, ze muszę spytać was o radę co w tej sytuacji zrobić, oraz co sądzicie na ten temat. Mowa tutaj o decyzji parlamentu europejskiego z 8 czerwca, o którym nie wiem dlaczego nie mówi się tak głośno jak moim zdaniem przynajmniej powinniśmy. Decyzja ta zakazuje rejestracji nowych samochodów spalinowych od 2035 roku. W konsekwencji auta z tradycyjnym silnikiem zwyczajnie znikną z naszych dróg. Ma ktoś w ogóle świadomość, czy może bardziej wizję jak to ma według nich wyglądać ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest jakaś kpina. Naprawdę czy im się nudzi w tej Radzie EU ? Ja rozumiem że problemy klimatyczne i tak dalej ale to może zainwestujemy w nowe filtry na kominach fabryk i zaadaptujemy się w końcu do środowiska w jakiś sensowny sposób. Nie wiem czy EU jest tego świadoma ale produkcja samochodów elektrycznych również wytwarza spaliny na etapie samej produkcji. Elektryka też ma swoje minusy a przy obecnym kryzysie energetycznym jedyne co zrobimy to pogłębimy ten kryzys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wole nie mówić jak to się skończy do momentu w którym nie zobaczę efektów na własne oczy. Jedyne czego jestem pewien to to, że będzie to bolesne dla zapalonych fanów motoryzacyjnych. Dźwięk silnika spalinowego i zapach benzyny....ludzie to kochają i zabieranie im tego z pewnością nie wyzwoli w nich pozytywnego nastawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tak jakby zakazać ludziom jedzenia w McDonaldzie na rzecz KFC. To po prostu absurd. Sławomir M wypowiedział się kiedyś w wywiadzie ( i pod jego słowami musze się podpisać ), że w momencie uchwalania tej ustawy w parlamencie europejskim nikt chyba nawet nie spojrzał na to, jaki to będzie miało wpływ na polską gospodarkę. Przecież to będzie piekło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi