Skocz do zawartości
Gość Kamil Krakowiak

Problem z filtrem gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil Krakowiak

Witam serdecznie. Musiałem wymienić filtr gazu w moim samochodzie i zrobiłem to w sposób następujący: zakręciłem butlę, wypaliłem gaz poprzez przełączenie na gaz. Niestety podczas odkręcania elektrozaworu gaz dalej się ulatnia. Rozumiem, że nie powinno tam być i jest jakiś problem? Niestety nie wiem jaki i jak go wyeliminować, więc będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Masz rację, gaz nie powinien dalej się ulatniać po zakręceniu elektrozaworu. Po ręcznym zakręceniu zaworu z butli nie ma prawa uchodzić gaz. Dodatkowo instalacje gazowe od kilku lat mają już dwa elektrozawory, więc nawet jeśli nie zakręcisz ręcznego zaworu to elektrozawory nie powinny nic przepuszczać. Jak wymieniasz filtr to nie wypalaj gazu tylko odkręć filtr, wtedy wyleci tylko tyle co było w przewodach.

Wymiana filtra jest prosta: wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, odkręcasz filtr, wymieniasz filtr, skręcasz wszystko i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jakikolwiek problem w który zamieszany jest gaz może być dla nas i naszych bliskich udających się z nami gdziekolwiek samochodem śmiertelnie niebezpieczny.  Na twoim miejscu niezwłocznie udałbym się do mechanika w celu rozwiązania problemu. Konieczne będzie kupienie nowego filtra i jego wymiana. Możesz to zrobić samodzielnie ale lepszym wyjściem byłoby aby zlecić to profesjonaliście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wam. Miałem identyczny problem i również zaniepokoiłem się ulatnianiem się gazu podczas odkręcania elektrozaworu. Nie chciałem sam przy tym majstrować i udałem się od razu do mojego znajomego mechanika. On po przeglądzie powiedział że należy wymienić zawór i filtr. Problem się rozwiązał a wszystko kosztowało 150zł więc nie są to jakieś duże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi