Skocz do zawartości
Gość Romek

Oscyloskop samochodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Romek
Cześć chłopaki! Mam pytanie do mechaników. Czy mieliście może do czynienia z oscyloskopem samochodowym? Wydaje mi się, że już na tym etapie te urządzenie powoli staje się tak samo potrzebne jak miernik który już jest lekko przestarzałym przyrządem. Trochę się zacząłem interesować tematem i widzę, że można kupić oscyloskop za 300-600 zł. Macie ten przyrząd i możecie się podzielić wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Hej. Ja od jakiegoś czasu używam oscyloskopu głównie w innych celach ale nie da się ukryć, że w samochodach jest też czasem przydatny podczas kontroli różnego rodzaju czujników, takich ABS czy też położenia wałków rozrządu a więc reasumując praktycznie wszędzie gdzie występują napięcia o zmiennej amplitudzie. Duży plus jest taki, że można też nim sprawdzić układ zapłonowy, zmierzyć jak przebiegają impulsy z modułu zapłonowego na cewkę albo też sondę lambda. Ja swój kupiłem za 500 zł i myślę że już ten koszt mi się zwrócił. Warto na pewno w to zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć cześć. Ogólnie mówiąc to polecam całym sercem. Oscyloskop przyda ci się i to nie tylko przy samochodach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi