Skocz do zawartości
Gość Katamaran

Wirtualny alkomat opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katamaran

Witam wszystkich. Chciałbym dopytać, czy korzystaliście z wirtualnych alkomatów i czy dają one miarodajne wyniki? Polecacie ich stosowanie? Czy ma to w ogóle sens? Nie ukrywam, że szkoda mi wydać kilkaset złotych za porządny alkomat, żeby go użyć kilkanaście razy w roku. Ale z drugiej strony lepsze to niż dostać mandat za jazdę pod wpływem bo "myślałem że już mogę jechać". Będę wdzięczny za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert

Hej. Najważniejszą rzeczą jest zachować zdrowy rozsądek. Jeśli wypijesz jedno piwo wieczorem to ok, rano możesz jechać ale jak wypijesz pół litra sam to nawet jak rano wirtualny alkomat pokaże Ci, że możesz jechać, to zdecydowanie bym się wstrzymał. Ja tam nie wierzę w takie bajery internetowe, bo wiele zależy od dnia, metabolizmu, tego co zjedliśmy przy alkoholu itp. już nie mówiąc o płci. Jeśli takie sytuacje zdarzają Ci się sporadycznie to zawsze możesz poprosić kogoś, żeby podrzucił Cię na komendę żeby się przebadać. Ja kupiłem sobie alkomat za 500 zł ale na spółkę z rodzeństwem - mieszkamy w tym samym mieście więc jesteśmy w stanie go sobie przekazywać w zależności od potrzeb. Może też mógłbyś się z kimś złożyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anka

Cześć 🙂 jak kupiliśmy z partnerem alkomat to postanowiliśmy zrobić sobie taki test i porównać wyniki z alkomatu z wynikami w wirtualnym alkomacie i wyglądało to tak, że za każdym razem, wirtualny alkomat podawał wyższe wartości. Podejrzewam, że podaje on specjalnie zawyżone wskazania, aby zniechęcić do jazdy osobę, która może dobrze się czuje a ma kiepski metabolizm. Tak więc coś tam Ci pokaże taki wirtualny alkomat, ale na pewno nie jest to miarodajne. Lepiej zrzuć się z kimś i kup sobie alkomat, nawet z niższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi