Skocz do zawartości
Mechanikov

Jak właściwie dobrać butlę lpg do swojego modelu samochodu?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej.

Dość niedawno zdecydowałem się na zamontowanie gazu w moim samochodzie i delikatnie mówiąc się zdziwiłem w momencie kiedy mój znajomy zdradził mi że musiał wymienić całą instalację ze względu na źle dobraną butlę która spowodowala awarie. Czy czas myślałem że jest tylko jeden rodzaj butli, ale no cóż, człowiek uczy się całe życie. Wie ktoś może jak dobrać tą właściwą aby taka sytuacja jak u kolegi nie miała miejsca w moim pojeździe. Czy jest jakaś książeczka lub oznaczenia dzięki którym można to sprawdzić ?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Jasne że jest kilka rodzajów butli LPG. Można to stwierdzić patrząc chociażby na dość kontrowersyjne zestawienie modeli. Spójrz na tir dostawczy, a na lamborghini. Butla z tira musi mieć dość znacząco różniące się parametry od tej, która pasowałaby do lambo ( oczywiście to abstrakcyjna sytuacja bo nie wiem czy ktokolwiek jeździłby lambo na gaz ). Moim zdaniem najlepiej jest po prostu spytać mechanika, który rodzaj butli najlepiej odpowiada twojemu modelowi samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że są różne rodzaje butli. Moim zdaniem nikt nie dobierze ci tego lepiej niż mechanik, chociaż kierownik stacji paliw powinien już wiedzieć takie rzeczy, a może i za dodatkową opłatą by ci nawet ją zamontował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm ja też myślałem że jest jeden rodzaj butli LPG ( oczywiście mówię tu o butlach w różnych rozmiarach ale tego samego....jakby to powiedzieć....modelu ? Może idę złym tokiem rozumowania. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi