Skocz do zawartości
Gość Hagrid

Audi A4 B6 - wskazówki przy zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hagrid

Witam wszystkich. Planuję wymienić samochód i upatrzyłem sobie Audi A4 B6 Typ E bo wygląd tego sedana i zewnętrzy i wewnętrzny jest bardzo w moim guście. Chcę kupić benzynę, żeby zamontować gaz bo ze względu na pracę pokonuję tygodniowo minimum 500 km. Czy możecie powiedzieć mi coś więcej o wadach i zaletach tego modelu? Myślicie że lepiej kupić w Polsce czy sprowadzić z Niemiec? Nie ukrywam że w temacie samochodowym jestem laikiem, więc będę wdzięczny za każde podpowiedzi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Cześć Hagrid. Ile ludzi tyle opinii.. ja osobiście sam mam audi z którego jestem mega zadowolony. Audi A6 C5 wygląda rewelacyjnie i warto mieć taki samochód, ale mówiąc wprost to jest auto dla kogoś, kto ma spore dochody i jakąś sumkę odłożoną na koncie. Utrzymanie audi jest 3 razy droższe niż utrzymanie opla. A jak trafi Ci się oprócz normalnych wymian eksploatacyjnych jakaś szkoda na pojeździe z Twojej winy to popłyniesz na oryginałach. Ale jeśli masz na to kasę, to szczerze polecam, bo Audi są nie dość, że piękne to jeszcze mają świetne wyposażenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olek

Jedyne minusy i bolączki tego modelu o jakich słyszałem to:

- wielowachaczowe zawieszenie z przodu i co jakiś czas trzeba je wymieniać przy naszych polskich drogach.

- często trzeba wymieniać koła dwumasowe, które są drogie.... z robocizną może nawet 3000 zł.

- bardzo drogie części oryginalne (a do takiego auta wstyd byłoby wsadzać zamienniki gorszej jakości).

- przy takim ładnym i chodliwym samochodzie warto wykupić AC również od kradzieży.

Nie da się ukryć, że Audi A4 B6 robi wrażenie, ale jeśli masz inne zobowiązania finansowe to odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anita

Mam rodzinkę w Niemczech więc ja i reszta rodzinki samochody zawsze kupujemy tam z ich pomocą i sprowadzamy do Polski. W Niemczech są dużo lepsze drogi więc auta są w lepszym stanie plus ludzi stać na oryginały i porządne naprawy, więc nawet jeśli była szkoda, to rzadko kiedy jest naprawiona u Pana Miecia za rogiem przy użyciu pędzla. Można dorwać świetny egzemplarz w dobrej cenie, więc nawet biorąc pod uwagę koszty związane z przerejestrowaniem nie jest to dużo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Sam mam w planach kupno właśnie Audi A4 i póki co nie widzę wad takiego planu. Chciałem się jednak odnieść do twojego pomysłu sprowadzenia auta z Niemiec. Powiem tak, drogi w Niemczech są w o wiele lepszym stanie niż u nas co oczywiście przekłada się na stan pojazdu. Jednak są również kosztu importu które są aktualnie naprawdę różne. Jeśli masz tam rodzinę, znajomych lub kogokolwiek kto mógłby ci pomóc załatwić formalności to znacznie obniżyłoby koszty, i sprawiło że sprowadzenie jest nawet opłacalne i ma jakikolwiek sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprowadzenie samochodu z Niemiec moim zdaniem jest najlepszym możliwym wyborem. Oczywiście odnosząc się do wspomnianych wyżej już lepszej jakości dróg przekładają się one na stan zarówno techniczny, jak i estetyczny samochodu. Cenowo również moim zdaniem powinieneś być zadowolony. Jak dla mnie sprawa formalności wcale nie jest aż tak zawiła, jak może się wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy tak bardzo chcą sprowadzać samochody z Niemiec A tak naprawdę nikt nie ma pewności że są one tam w o wiele lepszym stanie. Oczywiście statystycznie rzecz biorąc tak jest i to nie podlega wątpliwości, jednak zawsze pamiętajmy, że od każdej reguły są wyjątki.

Dlatego co do "wskazówek" przy zakupie to gorąco polecam ci zapłacić 100zl mechanikomi za to aby dokonał szybkiej analizy pojazdu który zamierzasz kupić. Taka inwestycja często okaże się być nadwyraz opłacalna i oszczędzi ci ogromnych wydatków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi