Skocz do zawartości
Gość Paweł

Altea XL 1.4 TSI 125 KM.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł

Pojawiła mi się perspektywa zakupu Seata Altea XL. Czy ktoś posiada silnik 1.4 TSI? Chodzi mi głownie  o awaryjność, spalanie i wygodę. Jak jest z dynamiką? To dla mnie ważne, bo obecnie jeżdżę naprawdę żwawym autkiem, więc nie mam ochoty stać się zawalidrogą. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i informacje 😃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz

Silnik jest żwawy i w miarę oszczędny jak na swoje osiągi. Spalanie nie przekracza normy. Alteą jeździ się wygodnie no i prowadzi się ją pewnie. Żona użytkuje naszą na co dzień i uwielbia ją a ja nie narzekam na awaryjność. W internecie jest masa testów aut z tym silnikiem więc możesz poszukać i poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patrycja

Mam Alteę i jeździ się nią bardzo dobrze. Jazda jest komfortowa, samochód ma duży bagażnik co jest sporym plusem a spalanie też jest w porządku. Dodatkowo nie miałam żadnych awarii a jeżdżę nią 3 lata. Minusem jest tylna szyba - słaba widoczność z tyłu, więc trzeba cofać tylko na lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jarek

Ekonomicznie rzecz biorąc to silnik1,4 TSI jest całkiem niezłym wyborem. Wydaje mi się, że z silnikiem nie powinno być źle jeśli chodzi o usterki a z tego co słyszałem, Altea nie ma z tym większych problemów. Plusy tego samochodu to przestronne wnętrze, dobre wykonanie no i przyziemne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Moja siostra chciałaby kupić właśnie Seata Alteę z silnikiem 1.4 TSI. Słyszałem różne opinie o tym silniku i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej zanim pojadę z nią na oględziny. Z czym te silniki mają problemy czy tez na to mam zwrócić uwagę? Jakich silników Waszym zdaniem lepiej unikać - nie ważne do jakiego samochodu, bo jak nie Altea to i dalej będziemy szukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, silniki 1.4 TSI, przynajmniej te starsze, są dosyć awaryjne. Były montowane na pewno w Volkswagenach, Seatach i Audi. Ja miałem VW Passata z tym silnikiem i niestety po 2 latach sprzedałem bo już miałem dość usterek. Przez ten czas miałem problem z wtryskami, rozrządem i sprzęgłem. Jednakże kolega miał Toledo z tym silnikiem i nie narzekał - więc tak jak ze wszystkim. To że silnik ma pewne predyspozycje to jedno, ale dużo zależy też od tego jak dbamy a auto a ja moje kupiłem w kiepskim stanie więc i co się dziwić, że były usterki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego doświadczenia wiem, że silniki 1.4 TSI dość często ulegają uszkodzeniu, więc jeśli już koniecznie chcesz ten model to zadbaj o dobrej jakości silnik. Co do samego samochodu to jak najbardziej dobry wybór. Prowadzi się niezwykle wygodnie i awaryjność jest w miarę niska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi