Skocz do zawartości
Gość Rafał J.

KIA RIO L 1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał J.

Dzień dobry! Zamierzam kupić drugi samochód miejski, dla żony, żeby mogła dojechać do pracy i podrzucić dzieciaki do szkoły i wpadł nam w oko KIA RIO L z silnikiem 1.4 DOHC CVVT 109 KM. Żonie bardzo podoba się wygląd, ale ja chciałbym mieć pewność, że samochód jest dobry i że przez kilka lot posłuży dobrze bez zbyt częstych odwiedzin w warsztacie mechanicznym z powodu usterek. Może podzielicie się ze mną opiniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olaf

Witam serdecznie! Znając Kia Rio bo sam taką miałem i kilku moich znajomych to mechanicznie nie można mu nic zarzucić - są to bardzo dobrze wykonane samochody. Nie słyszałem, żeby Rio się co chwilę psuły czy wyskakiwały jakiekolwiek usterki, więc jest to solidne auto. Moje auto nie gniło, ale koledze wyłaziła korozja, ale jak w każdym samochodzie, więc tym bym się za bardzo nie przejmował. Ale jakby na to nie spojrzeć, to nie jest auto wyższej klasy, więc we wnętrzu widać oszczędność producenta, bo elementy plastikowe szybko się zużywają i rysują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Też uważam, że KIA RIO to solidny samochód i dobrze wykonany pod względem mechanicznym. Minusem jest to, że na rynku jest mało zamienników, więc nawet przy starszym roczniku najczęściej trzeba kupować części w ASO tak więc koszt utrzymania jest spory. Jednakże powinieneś zaoszczędzić na benzynie przy silniku 1.4. Samochód ogólnie nie pali dużo, silnik jest mocny. Mniej trwałe są jednak amortyzatory i wahacze w tym samochodzie, więc trzeba się nastawić, że trzeba je będzie wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam od siebie, że KIA Rio oferuje jeden z największych bagażników wśród aut miejskich. Z tego co kojarzę, to bagażnik ma około 320 litrów. Super sprawa tym bardziej jeżeli kobieta jeździ na zakupy, czy wozi wózek dziecka. Inne utka z dużymi bagażnikami to VW Polo 305 litrów, Hyundai i20 326 litrów, Skoda Fabia 330 litrów i Seat Ibiza 355 litrów. Kię miała jednak moja mama i to świetny, pojemny, miejski samochód. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi