Skocz do zawartości
Gość Harcerz

Corsa B - Opinie przed zakupem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harcerz

Cześć 🙂 szukam dla siostry małego samochodu miejskiego na dojazdy do pracy. Myślimy o Corsie B z silnikiem 1.0 bo jest to samochód prosty w obsłudze. Dodatkowo sam posiadam Opla Astrę i mam jak najlepsze zdanie co do Opli. Co myślicie o takim samochodzie dla osoby, która niedawno zrobiła prawo jazdy? Czy do kwoty 5000 kupię jakiś porządny egzemplarz, tak, żeby co chwilę nie jeździć do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Cześć! Na temat silnika 1.0 12v mogę powiedzieć tyle, że jest to najgorszy silnik jaki Opel wyprodukował. Miałem dwa razy z nim do czynienia i były z nimi straszne problemy (łańcuch rozrządu często się zrywa, urywają się króćce pompy wodnej czy wypadające zapłony w drugin cylindrze). Sama w sobie Corsa B dla młodej dziewczyny to jak najbardziej dobry wybór, ale poszukaj silnika 1.2 albo 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Roland

Witam chłopaki! Również myślę, że Corsa B z silnikiem 1.2 to dobry wybór dla dziewczyny - zmieścicie się w 5000 bez problemu, a auto jest raczej bezawaryjne. Mogę jeszcze polecić Suzuki Swift ale nie wiem czy za 5000 dorwalibyście fajny egzemplarz, ale warto poszukać i sprawdzić. Jeśli siostra szuka naprawdę małego autka do jazdy po mieście i nie ma dzieciaków to może też pomyśleć o seicento.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem Corsa B dla kobiet jest idealnym wyborem. Niezwykle przyjemnie się jeździ i jest bardzo pojemny. Idealny samochód na dłuższe wyjazdy rodzinne lub na zakupy w galerii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super przestrzenny samochód i bardzo płynnie się jeździ. Corsa B to samochód moim zdaniem przynajmniej typowo zakupowy. Co sądzicie o tej teorii ? 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem zdecydowanie dominuje tutaj komfort jazdy. Styl tego modelu to jednak tylko kwestia gustu, więc wyznając zasadę - o gustach się nie dyskutuje - nie będę się tutaj wypowiadał jaki to piękny samochód. mogę powiedzieć jedynie, że mi osobiście się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawdę super styl samochodu jest warty swojej ceny. Oczywiście osiągi też ma nawet dobre, jednak jako pierwsze patrzy się na wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi