Skocz do zawartości
Gość Artur

Ford Mondeo Mk3 Kombi 2003 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur

Dzień dobry. Potrzebuję kupić samochód roboczy, którym dojadę do pracy (jestem pracownikiem budowlanym) a czasami przewiozę jakąś brzózkę w bagażniku do kominka. Zależy mi na samochodzie do 5000 zł bo funkcji reprezentacyjnych spełniał nie będzie. Mondeo Kombi z 2003 w dieselu wydaje się dobrą opcją - wygląda na wygodne i przestronne. Ale interesują mnie typowe bolączki tego samochodu. Potencjalny sprzedawca zachwalał mi go pod niebiosy, a żaden znajomy tego auta nie ma i nie wiem kogo dopytać. Chciałbym kupić coś, co pojeździ mi jeszcze z 3 lata, a nie że wydam 4500 a co chwilę będę wsadzał po 1000 na naprawy. Będę wdzięczny za każde info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Izuśka

Witam serdecznie. Jestem właścicielką tego samochodu, więc mogę się wypowiedzieć. To mondeo jest wygodne zarówno z przodu jak i na tylnej kanapie. Dobrze się je prowadzi, ma dobre przyspieszenie, więc nie ma żadnych problemów przy wyprzedzaniu. Przy normalnej ekonomicznej jeździe spala mało, bo 5-6 litrów diesela na 100. Ma duży bagażnik, a po złożeniu tylnych foteli już w ogóle - przewoziliśmy w nim z mężem panela na całe mieszkanie, czy nawet meble. Jeśli więc chcesz go potraktować jako robocze i przewozić w nim drewno to jest to samochód, który jak najbardziej się nada 🙂 wiem jednak, że musieliśmy dawać pompę i wtryski do regeneracji i z tego co wiem, to te samochody posiadające common rail mają problemy właśnie z układem paliwowym 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotrek

Mondeo Mk3 ma dobrą jakość wykonania i bardzo duży bagażnik. Przy roczniku 2003 mamy już podgrzewane fotele i podgrzewaną przednią szybę, więc w zimę też się fajnie nim jeździ. Z tego co wiem, nie mają większego problemu z korozją. Najpopularniejszym modelem jest ten z silnikiem 2.0 TDCi i tutaj Izuśka ma rację, bo w tych samochodach elementy pompy wtryskowej się łuszczą a co za tym idzie opiłki niszczą wtryskiwacze. Nie wiem, czy u Izuśki regeneracja pomogła, ale najczęściej koniecznym jest kompleksowa naprawa albo wymiana układu wtryskowego, a jego koszt to kilka tysięcy złotych. Przed zakupem spytaj wiec kupującego czy miał problem z pompą i wtryskami, a może już je wymieniał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem jest to auto idealne dla rodziny. Ogromny wręcz bagaznik i wrzechstronne wnętrze idealne na rodzinną wycieczkę. Wiem, ponieważ mój kuzyn ma właśnie takowy model i bardzo go sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi