Skocz do zawartości
Juan

Usuwanie drobnego uszkodzenia na lakierze - ile czasu to zajmuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, słyszałem, że coraz bardziej popularne jest stwierdzenie, że nie opłaca się naprawiać drobnych zarysowań, czy otarć. Macie może jakieś przemyślenia co do tego, czy rzeczywiście jest to opłacalne czy nie i Jeśli już się zdecyduję na naprawę, to ile orientacyjnie będzie to trwać ? Z góry dziękuje za wszystkie wasze wskazówki i rady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjęło się, iż lakierowanie jest bardzo drogie, a przecież drobne rysy nie wpływają na działanie samochodu. Dzisiaj jednak rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Pamiętajmy, że każde małe, z pozoru nieszkodliwe uszkodzenie może się przerodzić w większy kłopot, którego usunięcie będzie znacznie bardziej czasochłonne i kosztowne. Drobne naprawy zazwyczaj są przeprowadzane od ręki, bez zbędnego czekania. Reperacja zarysowania nie trwa dłużej niż kilka godzin i w 90% przypadków nie wymaga zdjęcia elementu karoserii, co znacznie przyspiesza cały proces. Oczywiście co przypadek to inny, aczkolwiek czas jak i kwota wykonania naprawy jest w  znacznej mierze uzależniona od wielkości, grubości ale także od rodzaju zarysowania danego elementu. Jeśli macie jeszcze inne informacje na temat naprawy tego typu uszkodzeń śmiało dajcie znać, pozdrawiam was wszystkich serdecznie 😉.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, chciałbym was również przestrzec przed jednym, bardzo istotnym zagrożeniem związanym ze zwłoką usunięcia z pozoru niegroźnej rysy. Jest nią oczywiście rdza, która w bardzo szybki sposób jest w stanie roznieść się po całym samochodzie. Będzie to oczywiście oznaczało znacznie większe koszty związane z naprawą, już nie mówiąc o nieporównywalnie większym czasie naprawy takiego uszkodzenia. Przeżyłem to na własnej skórze i odtąd nigdy już nie zwlekam z jakimikolwiek naprawami w moim samochodzie i wam polecam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć, z mojego doświadczenia wiem, że czas naprawy zależy głównie od miejsca i wielkości uszkodzenia. Tak jak dla większości powierzchni karoserii czy lakierowania części z tworzywa sztucznego naprawa zajmuje około czterech godzin, tak dla drobnych jej elementów ( np. klamek czy obudowy lusterek ) zajmuje to mniej więcej godzinę. Tyle samo czasu wymaga również naprawa krawędzi drzwi w samochodzie. Jeśli chodzi natomiast o felgi aluminiowe, tutaj cała naprawa zajmie nam średnio dwie i pół godziny. Są to oczywiście przybliżone wartości, które dają jednak ogólny ogląd na to ile czasu zajmie odnowienie poszczególnych części samochodu. Mam nadzieję, że przydadzą wam się te informacje i będziecie mogli w miarę dokładnie wpisać waszą wizytę u lakiernika do kalendarza 🙂. Pozdrawiam.

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi