Skocz do zawartości
Gość Czarek

Skoda Fabia - skaczący wskaźnik temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarek

Cześć. Jeżdżę Fabią z 2005 roku, 1,2 benzyna  i mam zainstalowane LPG. Silnik się bardzo nagrzewa bo przy temperaturze 50 stopni przełącza się na gaz. Wskaźnik temperatury dochodzi do 90 stopni, potem spada do 60 a za chwilę podbija do 90. Pokrętło mam ustawione na najmocniejsze ciepło a niestety z nawiewów leci letnie powietrze. Czy to może być problem z termostatem albo nagrzewnicą?  A może układ jest zapowietrzony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marian

Witam. Wydaje mi się, że na pewno jest to któraś z wypisanych przez Ciebie usterek. Na pierwszym miejscu wskazałbym termostat. Logicznie patrząc na problem, to przy małym obiegu i zamkniętym termostacie temperatura rośnie a jak termostat się otwiera a obieg jest duży to temperatura spada. Przez to nie utrzymuje wyższej temperatury i przez niedomknięcie z nawiewu leci letnie powietrze a nie ciepłe. Radziłbym Ci zostawić samochód na jałowym biegu i poczekać aż włączy sie wentylator chłodnicy. Jeśli potem krótka jazda spowoduje szybki spadek to jak nic termostat będzie do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Osobiście jestem prawie pewien, że to wina zepsutego termostatu. Możesz coś tam pogrzebać, sprawdzić, przeczyścić dokładnie wszystkie elementy i tak dalej, ale moim zdaniem powinieneś poprostu odwiedzić najbliższego mechanika. On ci odrazu pewnie to załatwi i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi