Skocz do zawartości
Gość Rolex

Wyciek gazu w klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolex

Witam serdecznie. Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Kilka dni temu byłem w serwisie nabić klimatyzację i przez całe 2 dni wszystko było w porządku. Wczoraj coś mi nie pasowało i postanowiłem sprawdzić układ a tu nagle zauważyłem brak gazu. Niestety cała sprężarka od dołu jest zielona od tego oleju z gazu. Czym to może być spowodowane? Czy jest możliwe żeby sprężarka przepuszczała na środku?? Będę wdzięczny za każdą informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Dzień dobry. Tak, jest możliwe, że sprężarka przepuszcza bo jest tam uszczelnienie i może się okazać, że jest ono nieszczelne. Tak więc wydaje mi się, że musisz się zastanowić nad regeneracją obecnej sprężarki albo zakupem nowej lub z używki. Regeneracja jest droższa, ale pewniejsza niż tania używana część, która nie wiadomo ile posłuży. Jeśli planujesz tym samochodem pojeździć jeszcze kilka lat, to daj do regeneracji, ale jeśli zaraz chcesz się go pozbyć to kup używaną część zamienną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, wszystko wskazuje właśnie na nieszczelność sprężarki. Nie wiemy jednak na jaką skalę gaz wycieka w twoim samochodzie, dlatego proponuję ci skonsultować się ze swoim mechanikiem na przegląd i jak najszybsze wymienienie obecnej sprężarki na nową, lub kupno jakiejś używanej, pod warunkiem że będziemy pewni iż nie jest to część z niskiej półki i jest warta wmontowania do pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wam. Miałem bardzo podobny problem do twojego Rolex i przynajmniej w moim przypadku okazało się, że to wszystko wina właśnie nieszczelności sprężarki co pisał już wcześniej Kamillo oraz Mechanikov. Udaj się do mechanika, a on za naprawdę niewielką sumę ( u mnie wynosiła ona kilkadziesiąt złotych ) rozwiąże twój problem. Jeśli to nie pomoże to odrazu na miejscu możesz poprosić o przegląd ogólny a może dowiesz się o jakichś innych problemach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim. Od siebie mogę dodać, że polecam wymienić takową sprężarkę ( ponieważ to w niej na 100% tkwi problem ). Wiem że niektórzy z młodych, często niedoświadczonych mechaników próbują taką właśnie sprężarkę uszczelnić to jest karygodnym błędem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodam, że jakikolwiek problem z gazem ( wliczając ukazany w tym temacie wyciek gazu ) powinien być rozwiązywany wręcz natychmiastowo bez zwlekania. Kwestia naszego bezpieczeństwa jest najważniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi