Skocz do zawartości
Gość Radosław Wu.

Jaki cleaner wybrać po wosk?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radosław Wu.

Witam serdecznie. Niedawno wziąłem nowe auto z salonu a mianowicie Ibizę w leasing i chciałbym ją nawoskować. Samochód mimo że prosto z salonu to ma mikroryski, bo stał parę miesięcy na dworze. Mam już wosk Sonax Premium Class Wosk Carnauba bo używałem go do poprzedniego samochodu. Podpowiecie mi jaki cleaner użyć przed woskiem? Czy jest sens dawać IPĘ - mam K2 T6 Klinet? Mój kumpel go ma więc mógłbym pożyczyć. Myślałem też o Sofcie 99 albo Sonac Lack.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur

Cześć. Cleaner soft99 jest bardzo dobry i polecam go z czystym sumieniem. Wersję do ciemnego możesz użyć spokojnie też na jasnym samochodzie i wierz mi, że nic złego się nie stanie😉 IPA może być trochę za mocna więc może lepiej by było jakbyś odtłuścił powierzchnię tym K2 bo jest chyba o połowę słabszy niż IPA.  Mogę też polecić Wipe Out RRC ale jeśli masz K2 to bez sensu kupować kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Hej. Moim zdaniem masz dwie możliwości woskowania samochodu. Możesz po położeniu Cleanera albo go wymyć albo prosto na niego dać wosk. Jeśli zdecydujesz się na wymywanie, to tak naprawdę nie ważne jaki cleaner kupisz bo nawet tańszy z mniej znanej firmy spełni swoją funkcję. Jeśli jednak nie chcesz go wymywać, to poleciłbym Ci Dodo Juice. Jest łatwy w pracy i bardzo łatwo nakłada się na niego wosk. Powodzenia! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Osobiście odradzam nakładanie wosku bezpośrednio na cleaner nie wymywając go. Woski są różne i te słabszej jakości mogą negatywnie wpłynąć na wygląd twojego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem nie jest jakoś ważne dokładnie jakiej marki a wystarczy żeby był jak najlepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nakładaj wosku na cleaner bez zmywania. Jak wspomniał Kaziu może ci to uszkodzić karoserię. Weź coś z lepszej półki, cos sprawdzonego a efekt powinien być zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wyczyść karoserię, następnie nałóż cleaner. Pod żadnym pozorem nie wolno ci nakładać wosku na cleaner bez zmywania. Myślę że wyjaśniłem tą sprawę najprostszym językiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi