Skocz do zawartości
Gość Alek

Uszkodzona sprężarka klimy? Seat Ibiza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alek

Cześć chłopaki. Mam pytanie. Po włączeniu klimatyzacji w Ibizie sprężarka się włącza ale wydajność układu jest niewielka. Jak dotykam przewodów to czuć, że są zimne. Czy może to być wina sprężarki? Dwa lata temu ją wymieniałem. A może to wina filtra klimatyzacji? Odkąd mam samochód (6 lat) na pewno nic takiego nie było wymieniane. Klimatyzacja jest napełniona gazem, sprawdzałem szczelność i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Cześć. Wydajność kompresora możesz sprawdzić w serwisie klimy, bo sam nie dasz rady tego ogarnąć, ponieważ potrzebne są specjalistyczne sprzęty. Maszyna pokaże, jakie ciśnienie jest wytwarzane. Sprawdź też ten filtr kabinowy, bo jeśli jest brudny, to powietrze może nie mieć możliwości przepływać w pełni. Ewentualnie może się okazać, że chłodnica klimy jest zanieczyszczona bo z podszybia wpadłby tak jakieś zanieczyszczenia i to utrudnia przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Całkiem prawdopodobnym jest, że twój kompresor nadaje się już do wymiany zewzględu na jego słabą wydajność. Jedyne co możesz zrobić w takiej sytuacji to udać się do najbliższego mechanika, bo samemu i tak nic nie zdziałasz. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi