Skocz do zawartości
KrokowskiNet

Zbyt dużo dymu z wydechu - jaka może być przyczyna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Ostatnio zauważyłem, że przy dłuższej jeździe moim samochodem zaczyna się wydostawać aż zbyt wiele dymu z wydechu. Przyznaję, ze pierwszy raz mam do czynienia z takim rodzajem problemu i nie mam pojęcia, czym może być on spowodowany. Na moje oko problem tkwi w samym silniku i powiązanie dymu z wydechem wskazuje na jakiś problem w wydzielaniu odpowiedniej ilości spalin czy coś w tym stylu. Za wszelkie propozycje możliwej przyczyny niezmiernie dziękuję. Zawsze warto cokolwiek wiedzieć zanim udam się do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe że to nawet nie jest jakikolwiek problem. Wszystko zależy od gęstości takowego dymu. Jeśli jest on bardziej przejrzysty to problemu tak naprawdę nie ma i możliwe, że po prostu jechałeś na wysokich obrotach. Problemem zainteresowałbym się dopiero w momencie kiedy jest go naprawdę dużo i jest on dość gęsty. Daj znać jak to wygląda w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nie martwiłbym się o jakąś niewielką ilość dymu z wydechu, ale w tym przypadku jest to właśnie dość gęsty dym w dużych ilościach. 

Nie wiem właśnie czy problem tkwi w samym wydechu, czy może jednak w wytwarzaniu zbyt dużej ilości takowego dymu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem problemem może być coś w silniku. Wiadomo że spaliny jak sama nazwa wskazuje powstają w trakcie spalania w silniku. Poszukalbym tam w pierwszej kolejności ponieważ ( przynajmniej w moim mniemaniu ) silnik to swego rodzaju "serce" samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie problemem będą tu obroty które są zwyczajnie zbyt wysokie. Nie adekwatne do możliwości twojego modelu i stąd ten gęsty dym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi