Skocz do zawartości
Gość Robert

Czy trzeba dbać o klimę jeśli układ jest niesprawny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert

Witam wszystkich serdecznie,

mam pytanie odnośnie sprawy technicznej dotyczącej układu klimatyzacji. A więc: czy jeśli kompresor klimatyzacji ma sprzęgiełko a klimatyzacja się i tak nie włącza to czy mogę zaniedbać dalszą dbałość o klimę. Czyli czy mogę nie uzupełniać czynnika, nie uszczelniać układu itp? Przecież kompresor się nie zatrze skoro klima nie działa. Nie widzę sensu dbania o to jeśli układ i tak nie działa ale nie wiem czy nie przysporzy to problemów.

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazar

Witam serdecznie. Jeśli chodzi o układ klimatyzacji, to warto o niego chociażby minimalnie dbać. Co do kompresora to niestety się mylisz. Jak kompresor nie będzie pracował kilka miesięcy czy nawet i kilka lat, to może go trafić szlag i nic z niego nie będzie jak już układ będzie działał. Może tak się stać zarówno jak będzie płyn w układzie i jak go nie będzie. Sensu można nie widzieć ale nie zmienia to faktu, że nawet jak czegoś się nie używa to warto o to dbać, żeby nadawało się do użytku za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Oczywiście że jest sens dbać o niesprawny element samochodu. Wszystko o co zadbamy odpowiednio zapewnia większą estetykę pojazdu. Co prawda brak dbania o klimatyzację nie przysporzy większych problemów ani nie będzie miało większych konsekwencji, ale jednak dbanie o samochód to moim zdaniem podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam was wszystkich. Moim zdaniem dbanie i doglądanie o sprzęt czy elementy pojazdu które nie działają to tylko zbędne marnowanie czasu oraz pieniędzy. Lepiej taki niepotrzebny element usunąć lub jeśli jest to jakaś ważna to kupić część zamienną. W wypadku klimatyzacji osobiście uważam że dbanie o nią jest po prostu zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi