Skocz do zawartości
Zdzisiek

Samodzielna wymiana akumulatora w samochodzie elektrycznym - czy to bezpieczne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka miesięcy temu kupiłem samochód elektryczny, jest to mój pierwszy tego typu pojazd, dlatego obchodzę się z nim jak z piórkiem. Sęk w tym, że wymagana jest wymiana akumulatora, nie wiem jednak, czy wymieniając go samodzielnie nie uszkodzę pojazdu. Moglibyście podpowiedzieć mi co robić ? Czy mogę bezpiecznie zrobić to samodzielnie, czy lepiej zasięgnąć pomocy z zewnątrz ? Liczę na was😉 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, akumulatory w samochodach elektrycznych są bardzo trwałe, jednak jeśli już jest z nimi coś nie tak to jest to często wada produkcyjna. Jeśli chodzi o samodzielną wymianę akumulatora w samochodzie elektrycznym, to kategorycznie odradzam, może to skutkować uszkodzeniem konstrukcji pojazdu. Wymiany powinien dokonać dostawca usług, który jest zalecany przez producenta. A pamiętajmy, że jakiekolwiek uszkodzenie przy samodzielnych naprawach jest całkowicie na własną odpowiedzialność. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, jeśli nie jesteście jeszcze pewni czy wymieniać samodzielnie akumulator w samochodzie elektrycznym czy nie, to dodam, że jakakolwiek ingerencja spowoduje natychmiastowe stracenie gwarancji producenta. Także osobiście bym raczej nie ryzykował. Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, jak już wspominaliście wcześniej, samodzielna wymiana akumulatora wiąże się oczywiście z ryzykiem i o ile nie jesteście super wykwalifikowanymi mechanikami, dla których takie sprawy to bułka z masłem, polecam zostawić wymianę specjalistom. Z zasady jeśli chodzi o samochody, wolę polegać na kimś, kto nie raz zjadł na tym temacie zęby, a nie na tutorialach z YouTuba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnosząc się do wpisów powyżej oraz do samego problemu. Fakt , że jak napisał @Pablo Moralles stracimy gwarancję ze strony producenta jest dość mocnym argumentem opowiadającym się za zapłatę mechanikowi za wymianę akumulatora. Moim jednak zdaniem owa wymiana jest na tyle banalna, że naprawdę nie ma się czego obawiać i płacenie komukolwiek za tak podstawowe umiejętności jak wymiana akumulatora to tak jakbyśmy zapłacili elektrykowi za zwykłą wymianę żarówki. ..i to wcale nie tak małą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi