Skocz do zawartości
Gość Michał Wnuk

Przerejestrowanie samochodu po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał Wnuk

Witam serdecznie. Kupiłem samochód i zastanawiam się, czy jest już obowiązek przerejestrowania samochodu w ciągu 30 dni, czy dalej jest tak, że mogę to odwlekać. Obecnie sytuacja w kraju jest trudna i chodzenie po urzędach jest utrudnione albo nawet niemożliwe. Najchętniej bym to teraz zostawił bo człowiek ma większe problemy, ale nie chciałbym mieć potem z tego tytułu problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola

Dzień dobry. Faktycznie kiedyś trzeba było przerejestrować samochód w ciągu 30 dni od zakupu, ale nie było żadnej kary za niedopełnienie tego terminu. Przez to niestety wiele osób w ogóle nie przerejestrowywało samochodu co czasami stwarzało problemy przy np. ubieganiu się się o odszkodowanie za szkodę na pojeździe z OC. Z tego co wiem, to od stycznia tego roku jest już obowiązek przerejestrowania samochodu a za nie zrobienie tego grozi kara grzywny - ale niestety nie wiem w jakiej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinek

Też radziłbym jak najszybciej przerejestrować samochód. Sam kiedyś to zaniedbałem i przez kilka miesięcy jeździłem z umową kupna samochodu. Niestety jak doszło do szkody i ubezpieczyciel chciał dowodu rejestracyjnego, to wysłałem dowód z danymi byłego właściciela i umowę, a ubezpieczyciel i tak uparcie wskazywał, że nie jestem właścicielem i wysłał przekaz pocztowy do byłego właściciela z moim odszkodowaniem. Sporo czasu zajęło mi odkręcanie tego. A nie doszłoby do takiej pomyłki jakbym w czas przerejestrował samochód...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi