Skocz do zawartości
Gość Adam

Toyota Camry Hybryda Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam

Witam wszystkich. Mam firmę i chciałbym wziąć auto w leasing. Bardzo podoba mi się nowa Toyota Camry w Hybrydzie. Ten japoński sedan ma napęd o mocy 218 kM. W serwisie powiedzieli mi, że Camry przyspiesza do 100 w około 8 sekund i spala 5-5.5 litra benzyny zna 100 km. Auto jest piękne i bardzo w moim guście, ale nie miałem się okazji nim jeszcze przejechać. Jakie macie wrażenia? Podobno jest teraz jednym z najchętniej kupowanych modeli Toyoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Konrad

Witam. Miałem przyjemność niedawno odbyć jazdę próbną hybrydową Camry - moja żona upatrzyła ten samochód bo stwierdziła że jest przepiękny 😉  A więc przechodząc do konkretów : ta Toyota ma fajne i bogate wyposażenie. W środku jest przestronnie a kanapy i fotele są wygodne. Plusem standardowej wersji są czujniki parkowania przydatne przy jazdy na mieście i tempomat przydatny na trasach. Ja co prawda miałem ochotę na jakiegoś SUVa ale chyba przychylę się do zdania żony i najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach go kupię, więc jak będę mieć więcej do powiedzenia to dam znać 😉 ale pierwsze wrażenie SUPER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Hybrydy są samochodami mającymi na celu głównie wydobycie oszczędności podczas jazdy na mieście. Oczywiście Camry wygląda ekskluzywnie i szkoda by nią było jeździć tylko do pracy i na zakupy, ale nie spodziewajmy się wielkich osiągów na trasie. Wszystko jednak zależy od tego czy chcemy tym samochodem jeździć tylko po mieście a mamy inny do dalekich tras - wtedy lepiej kupić mniejszą i zgrabniejszą Yariskę. Ale jeśli ma to być samochód rodzinny to wybór jest super, ale na trasie nie będzie spalał mniej tylko dlatego że to hybryda i nie ma też co liczyć na rozwijanie prędkości. Jednakże jako mechanik który przejechał się tym samochodem, muszę powiedzieć, że prowadzi się super no i wygląda całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie spalał mniej w trasie też, bo silnik pracuje tylko na obrotach w których ma największą sprawność. Toyota się chwali że jego 2,5 litrowy silnik w cyklu atkinsona w camry ma sprawność 41% (59% idzie na zmarnowanie) i tyle będzie miał zawsze  silnik gdy będziemy jechać w trasie ( toyota dzięki przekładni planetarnej ma stałe obroty silnika). Konwencjonalne auta mają rosnące obroty wraz z prędkością a silnik spalinowy ma zmienna sprawność przy różnej prędkości obrotowej i tak przy 2500 obrotów na minutę może mieć sprawność rzędu 25% ( reszta75% idzie w gwizdek czyli cieplo) dopiero przy 4500 mieć sprawność 35%(65% idzie w straty). Więc to nie prawda że to dzięki bateri mamy oszczędność. W mieście oczywiście jest odzysk energii przy hamowaniu ale w trasie mamy zysk z przekładni planetarnej oraz tego że silnik dzięki temu jest na odpowiednich obrotach gdzie jest najwyższą sprawność. Camry przy 150 licznikowych pali około 7 litrów czyli całkiem podobnie do turbodiesli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi