Skocz do zawartości
Gość Robin

Jak rozkodować radio?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robin

Witam serdecznie koleżanki i koledzy, mam problem kodowaniem radia w samochodzie a dokładniej w Oplu. Ani poprzedni właściciel ani ja nie wymienialiśmy radia więc jest oryginalne. Po wciśnięciu AS i POWER żeby zakodować radio nie wyskakuje mi ani CODE ani kredek tylko SAFE10. Ostatnio jak próbowałem to powtórzyć to wyskoczyło SAFE. Kartę kodów posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Hej. Wiesz co, chyba wbiłeś parę razy zły kod i przez to w efekcie radio się zablokował. Powinieneś teraz to radio włączyć do takiego stanu żeby wyświetlił się napis SAFE. Jak już tak będzie, to zostaw to. Po jakimś czasie - prawdopodobnie po kilku godzinach na wyświetlaczu wskoczą kreski lub CODE co umożliwi wpisanie poprawnego kodu. I tym razem sprawdź 3 razy, żebyś nie wpisał błędnej kombinacji 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olaf

Ewentualnie jeśli nie chcesz sam się tym zajmować, albo nie wyjdzie Ci to po prostu to skorzystaj z serwisu RTV. Kiedyś sam korzystałem z takiej usługi i za 50 zł zdjęli mi blokadę. Na giełdach samochodowych też wykonują takie usługi. Ale pamiętaj, że jak będziesz je potem podłączał to te dwa plusy muszą być by licznik rozpoczął kasowanie błędnych kodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem nie warto grzebać samodzielnie przy elektryce w samochodzie i powinieneś załatwić sprawę za pomocą serwisu. Jednak twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież są apki, które po podaniu numeru radia dają poprawny kod. SPRAWDZONE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie apki o których wspomniałeś @markosi ratują w tym momencie życie dość sporej ilości osób hah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi