Skocz do zawartości
Gość Nataniel

Podświetlenie radia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nataniel

Mam w moim samochodzie radio sony CXD L280. Odkąd kupiłem auto to niestety nie działa podświetlenie wyświetlacza tego radia. Jak jadę gdzieś w nocy czy po zmierzchu nie ma niestety podświetlenia wyświetlacza. Wkurzyłem się i do radia kupiłem sam panel i myślałem, że na nowym podświetlenie będzie już ok, ale nic się nie poprawiło. Czy macie pomysł na naprawę tego radia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam

Cześć Nataniel! Zrób tak: otwórz panel,  przemierz ledy z podświetlania LCD i sprawdź czy są sprawne. Z tego co wiem, to jest to dość często występująca usterka w tych panelach. Widziałem kiedyś w jednym takim radiu mikropęknięcia ale w Twoim przypadku z opisu to nie wynika. Reasumując sprawdź w środku czy jest ok. Sprawdź też w środku żarówki wyświetlacza - może po prostu się przepaliły i trzeba je wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Cześć chłopaki. Tylko pytanie czy jest sens grzebać w radiu, skoro nowe można kupić za 100? Więcej czasu zajmie Ci wyjęcie radia, próby naprawy. O ile nie jesteś specem od takich napraw to czas który na to poświęcisz nie jest tego chyba wart. Ja rok temu kupiłem używkę sony za 100 zł na szrocie i działa bezbłędnie, nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie najlepszym wyborem jest kupienie nowego radia bo nie opłaca się naprawiać starego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radia samochodowe z reguły nie są towarem jakimś szczególnie luxusowym albo wybitnie drogim. Oczywiście nie sięgajmy w tym przypadku na jakieś najniższe półki, bo to się zwyczajnie nie opłaca. Polecam ci zakup nowego radia. Jestem pewien, że znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi