Skocz do zawartości
Gość Apacz

Zafira 1.8. Głośne wtryskiwacze gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Apacz

Dzień dobry forumowicze. Mam instalację stag 300 w Zafirze 1.8. Po odpaleniu na zimnym silniku i na benzynie po otworzeniu maski słychać, że pracują też wtryski gazu. Czy powinny one chodzić na benzynie? Czy jak przełączę w trakcie jazdy z gazu ba benzynę to wtryskiwaczy nie słychać. Czy jest to możliwe, że samochód chodzi i na gazie i na benzynie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamillo

Z tego co wiem to stag jest na tyle mądrym sterownikiem, że odpowiednio przygotowuje sobie warunki pracy. Nie widzę możliwości, żeby auto jednocześnie chodziło i na gazie i na benzynie. Nie wiem czy wiesz, ale stag ma podgrzewanie listwy wtryskowej i dlatego właśnie po uruchomieniu po dłuższym przestoju i pracy na benzynie słychać stukanie wtryskiwaczy gazu z tym, że one gazu nie podają bo elektrozawory są zamknięte z uwagi na zbyt niską temperaturę. A jak ręcznie przeskakujesz na benzynę to całkiem wyłaczasz gaz i dlatego jest wtedy cicho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stag jest mądrym sterownikiem więc taka sytuacja jaką opisano powyżej nie powinna mieć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma mowy zeby takie coś się wydarzyło. Problem musi tkwić gdzie indziej. Masz dobry sterownik z którego swego czasu samemu również korzystałem. 

Zdecydowanie z takim problemem udalbym się to naprawdę dobrego mechanika z doświadczeniem praktycznym i prosiłbym z czystej ciekawości potem o jego opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie dodam, że ten sterownik to moim zdaniem przynajmniej jedna z najbardziej kontrowersyjnych części do samochodu ( tak, chodzi mi tu konkretnie o ten model ). Ilu ludzi tyle opini, więc mimo iż ja nie sądze osobiście że problem tkwi typowo w nim, to jednak dla świętego spokoju polecam ci go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wątpiłbym w takową jakość tego sterownika. Również z niego korzystałem i również sprawiał mi nie małe problemy także ja skupiłbym się na tym sterowniku właśnei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi