Skocz do zawartości
OlekOkej

Zapach spalin wewnątrz samochodu - jaka jest przyczyna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na początku przepraszam, jeśli temat jest założony nie tutaj, gdzie trzeba, ale starałem się przypisać go do miejsca, gdzie najbardziej pasuje. Moim problemem jest dość mocno wyczuwalny zapach spalin wewnątrz mojego samochodu. Samochód ma już co prawda swoje lata, dlatego przyczyn może być cała masa, jednak ja nie jestem jakimś motoryzacyjnie doświadczonym mechanikiem, dlatego postanowiłem spytać tutaj - na forum o możliwą przyczynę takiej sytuacji, oraz informację, czy może być ona w jakikolwiek sposób niebezpieczna. Dziękuję bardzo za każdą wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Olek. Na moje oko może to być skutek nieszczelnego układu wydechowego. Co prawda przy mniejszych awariach jest to nie szkodliwe, aczkolwiek jeśli zapach jest intensywny, i takowe opary aż za bardzo dają się we znaki, to stwarza to ogromne niebezpieczeństwo dla twojego zdrowia ( konkretniej dla płuc ). W takim wypadku jak najszybciej udaj się do mechanika. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wam. Ja również przede wszystkim sprawdziłbym szczelność układu wydechowego. Prawdopodobnie w tym tkwi cały problem. Jednak polecam ci nie robić tego samemu. 

Takie usterki mogą być niezwykle trudne do samodzielnego naprawienia. Nie wiem czy byłbyś w stanie samodzielnie sprawdzić szczelność całego układu.

Jeśli nie chcesz, aby problem dość szybko się powtórzył to masz 2 opcje :

- pójdziesz do naprawdę dobrego mechanika który zna się na rzeczy aby na 100% uszczelnił ci układ wydechowy.

- zwyczajnie wymienisz cały układ, co oczywiście będzie nieco droższe aczkolwiek da ci pewność pozbycia się całego problemu.

Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć cześć. Od siebie jedynie dodam, iż z doświadczenia wiem, że uszczelnianie układu wydechowego jedynie chwilowo rozwiązuje problem, dlatego polecam ci wymienić go całkowicie na nowy. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wszelki zapach, czy to benzyny, czy to gazu, czy to właśnie spalin wewnątrz samochodu nie może być bagatelizowane. Jest to poważna sprawa, która powinna zostać jak najszybciej rozwiązana. Udaj się jak najszybciej do mechanika i daj znać jak rozwiązano ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi