Skocz do zawartości
OlekOkej

Jak dobrać odpowiedni lakier do karoserii ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio po przeglądzie u mechanika postanowiłem wraz z narzeczoną na zmianę lakieru całej karoserii naszego samochodu ( jeśli ma to jakieś znaczenie to Nissan Leaf ). Było już kilka mniejszych stłuczek i jeden dość poważniejszy wypadek, i jak można się domyślić lakier na karoserii nie jest już pierwszej klasy. Szczególnie jeśli chodzi o wygląd estetyczny całego samochodu. Przyznaję, że pierwszy raz mam do czynienia z lakiernictwem i nie do końca wiem jaki lakier wybrać. Nie chodzi mi tutaj o kolor, ale o sam typ lakieru. Dlatego właśnie chciałbym się zapytać tutaj bardziej doświadczonych użytkowników na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego lakieru dla mojego samochodu ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lakier sam w sobie nie powinien zaszkodzić twojej karoserii. Nie ma on żadnych właściwości żrących itp, jedynie można go nałożyć w zły, często nieodpowiedni sposób, ale tym już zajmie się raczej twój mechanik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wam. Lakier jest z tego co wiem uniwersalny i jego nałożenie ( zakładając że będzie ono prawidłowe ) nie powinno w żaden sposób zaszkodzić twojej karoserii. Jednak podkreślam iż nie jestem tego w 100% pewien więc najlepiej jeśli gdzieś przy okazji zadasz to pytanie swojemu mechanikowi. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lakier nie szkodzi karoserii, chyba że jest wadliwy. Miałem niedawno taki przypadek że lakier był zepsuty ( nie do końca wiem w jaki sposób ) ale jego nałożenie sprawiło ogromne szkody na karoserii w postaci sporych plam, które nie wyglądały dość estetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi