Skocz do zawartości
KompatybilnyMarcin

Co robić w trakcie burzy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam. Ostatnio w mojej miejscowości była naprawdę potężna burza i widziałem jak niektórzy kierowcy zatrzymywali się na poboczu polnej drogi na obrzeżach miasta. Zacząłem się zastanawiać czy to jest w jakimkolwiek stopniu odpowiednie zachowanie? Moim zdaniem o wiele lepiej zatrzymać się na jakiejś stacji paliw, czy przy restauracji, niż tak po prostu zjechać na pobocze. Zastanawiam się co wy sądzicie o takich właśnie zachowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Marcin. Ja uważam, że dobrze jest schronić się podczas burzy - to jest chyba oczywiste. Jednak trzeba to, jak i większość rzeczy na drodze robić z głową ! Nie można po prostu stanąć sobie na poboczu drogi i czekać aż pogoda się poprawi. Przy wyłączonych światłach, szansa że drugi kierowca jadący tą samą drogą zauważy stojący pojazd ( szczególnie przy takiej pogodzie ) jest naprawdę niewielka, co znacząco zwiększa ryzyko wypadków na drogach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wam. Ja w przypadku jakiejś ekstremalnej burzy polecałbym bardziej schować się gdzieś na stacji benzynowej, lub przy jakiejś restauracji. Moim zdaniem jest to po prostu najbezpieczniejsze miejsce i nic nie powinno się złego przytrafić ani nam, ani naszemu samochodowi. Też uważam, że zwykłe zjechanie z drogi na pobocze jest strasznie głupie, i nikt nie powinien tak robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że jak najszybciej się schować się na stacji benzynowej lub na jakimś parkingu są to bezpiecznie miejsca gdzie nie powinno nam się stać ani naszemu samochodowi. Nie polecałbym zjeżdżania na pobocze ani jazdy w leśnych terenach . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W trakcie trwania gwałtownej burzy jak najbezpieczniej udaj się samochodem na parking lub  stację tam nikomu nie powinno się nic stać i twojego samochodu też nie powinno nic uszkodzić . Osobiście odradzam stawania na pobocze lub jechania w leśnych terenach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chowanie się pod jakimś dachem wbrew pozorom nie jest dobrym rozwiązaniem. Polecam jakieś parkingi przy stacjach. Tam powinno być wmiarę bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi