Skocz do zawartości
Gość Olaf

Opinie o ASO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olaf

Cześć wszystkim. Kupiłem kilkuletni samochód w świetnym stanie i miałem małą szkodę na pojeździe niestety z mojej winy. Mam dwa elementy lekko wgniecione i przerysowane. Z jednej strony chciałbym naprawić w ASO na częściach i materiałach najlepszej jakości ale minus jest taki, że za taką niby niewielką naprawę zapłacę kilka tysięcy złotych. W zwykłym zakładzie mechanicznym bardzo zaoszczędzę, ale nie mam zaufanego mechanika, więc idąc do kogoś nowego mogę się przejechać na jakości naprawy. Słyszałem też że ASO coraz bardziej zaniża standardy, więc czy jest sens naprawiać tam 6 letni samochód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alan

Cześć Olaf. Ja tam bym się skłaniał mimo wszystko ku ASO jeśli masz 6 letni samochód bez wcześniejszych szkód. Po pierwsze zagwarantują Ci materiały i części najlepszej jakości, po drugie dostaniesz gwarancję na naprawę więc jak coś będzie nie tak to będziesz mógł zareklamować usługę. Wiadomo, w ASO też pracują ludzie, którzy mogą się pomylić albo zrobić coś źle ale wtedy właśnie chroni Cię gwarancja. Jeśli stać Cię, żeby wydać z 2-3 tysiące na naprawę w ASO zamiast 1000-1500 u mechanika to się nie zastanawiaj. Szkoda jest niewielka, wiec tym bardziej, jeśli szkoda byłaby większa na kilkanaście tysięcy to ta oszczędność była by bardziej widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena

Ja niestety mam niemiłe doświadczenia z ASO, więc ja bym raczej radziła udać się do jakiegoś dobrego mechanika, w Twoim mieście, który ma lakiernie. Stawka w ASO to jakieś 140-180 zł za roboczogodzinę a zwykły ale porządny warsztat weźmie z 80-110 za roboczogodzinę, więc jest to spora oszczędność. Sama miałam 7 letnie auto zadbane i oddałam do ASO do malowania po przecierce - za 2 elementy zapłaciłam prawie 1800 zł a było pełno paprochów i wtrąceń, które ja, kobieta, bez wiedzy mechanicznej od razu wyłapałam. Wszędzie pracują ludzie - w ASO też i za grube pieniądze mogą Ci zafundować naprawę gorszą od podrzędnego warsztatu bez renomy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

od kilkunastu lat prowadzę firmę i zawsze brałem auta w leasing, które naprawiałem w ASO. Mam jednak auto, które mi bardzo przypadło do gustu i wykupiłem go od leasingodawcy. Mój Superb ma 6 lat i ostatnio 2 razy nadziałem się w ASO i nie byłem zadowolony. Chcę więc skorzystać z normalnego warsztatu - przynajmniej zaoszczędzę, bo ceny w ASO są czasami kosmiczne. Przed tym jednak chciałbym się dopytać z kolei uniknąć wyboru warsztatu z którym byłyby same problemy. Na co zwracać uwagę, żeby dobrze wybrać mechanika i wyjść zadowolonym po naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. W przypadku warsztatów samochodowych bardzo ważna jest poczta pantoflowa - ja się nawet nie reklamuję a mam kolejkę na najbliższe pół roku, bo klienci polecają mnie znajomym. Tak wiec podpytaj znajomych w jakim warsztacie naprawiają samochód i czy są zadowoleni z usług. Oprócz samej jakości naprawy trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

-  tanio nie jest synonimem dobrze i warto o tym pamiętać. Czasami lepiej trochę więcej zapłacić, ale żeby naprawę wykonał mechanik z doświadczeniem a nie nowy pracownik bez nadzoru.

- wybierz warsztat w którym jest komora lakiernicza - w jednym miejscu naprawisz uszkodzenia mechaniczne i zlecić malowanie elementów. Bez komory też da się dobrze pomalować element, ale do tego trzeba wprawy a i tak jakieś wtrącenia mogą się pojawić (tak można naprawić 15 letni samochód a nie 5 letni).

- zapytaj jakie części zamienne stosuje mechanik: oryginały czy zamienniki. Jeśli masz kilkuletni samochód to warto zainwestować w oryginały.

- zapytaj wprost mechanika, ile zajmie naprawa i kiedy rozpocznie pracę nad Twoim autem. Wiele mechaników robi tak, że prosi, żebyś np. przywiózł auto w poniedziałek, ale zaczynają je robić w czwartek, przez co 3 dni dłużej jesteś bez auta.

Ale tak jak pisałem, najważniejsze są opinie innych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi