Skocz do zawartości
Gość Błażej

Jaki alkomat kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Błażej

Witam wszystkich! Z natury nie piję dużo alkoholu, ale raz na jakiś czas zdarza się, że na imprezie wypiję kilka drinków i nie wiem czy rano mogę już jechać samochodem czy jeszcze poczekać. Z 3 razy w życiu byłem na komendzie się sprawdzić ale jest to lekko kłopotliwe, bo mam do komendy 3.5 kilometra. Panujemy z bratem mieszkającym obok kupić sobie alkomat, ale pytanie: czy podają one dokładne wyniki i można im zawierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kallem

Hej. Obecnie na rynku są naprawdę certyfikowane alkomaty w niezłych cenach, wiec warto mieć taki w domu w razie czego. Ja również nie piję dużo, ale raz na jakiś czas się zdarzy - dwa razy miałem już sytuację że rano czułem się świetnie a alkomat wykazał obecność alkoholu. Jakbym wsiadł do samochodu kierując się dobrym samopoczuciem to mógłbym narobić sobie sporo problemów. Ja mam PROMILER kupiony za 450 zł, mam go już 2 lata i działa bardzo dobrze i dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbyszek

Błażej, jest bardzo wiele alkomatów. Możesz kupić jednorazowy za 10 zł albo profesjonalnie skalibrowany za 1000 zł. Te jednorazowe i tanie mogą niestety trochę przekłamywać wyniki. Lepiej więc się z kimś złożyć i wydać minimum 400 zł - myślę że w takiej cenie kupisz już fajny alkomat do użytku domowego ale pokazujący miarodajne odczyty. Po zakupie trzeba dbać o regularną kalibrację, aby mieć pewność, że nie zacznie przekłamywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Bardzo dobry pomysł z tym alkomatem. Sam kiedyś miałem podobną sytuację, że nie byłem pewny, czy mogę już wejść do pojazdu. Alkomatów do wyboru jest naprawdę sporo i tak naprawdę nie ma znaczenia czy kupisz taki czy inny model. Jedyne o czym musisz pamiętać, to fakt że cena idzie w górę razem z jakością. Skoro chcesz złożyć się z bratem na alkomat, to z góry mogę powiedzieć, że jednorazowe egzemplarze odpadają. Jeśli chcesz mieć naprawdę dokładny pomiar to tutaj wchodzimy w zakres cenowy 200+ jednak moim zdaniem żeby wiedzieć tyle czy możesz już jechać, czy jeszcze nie to alkomat za 100zł w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, moim skromnym zdaniem nie warto jest kupować jakichś bardzo drogich alkomatów do pomiaru ilości promili we krwii, ponieważ nie ma to większego znaczenia na drodze a to, czy możemy bez problemu wsiąść do samochodu i tak zobaczymy na każdym alkomacie, nawet tym najtańszym. Jedyny wymóg to to, aby jego pomiary były wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. To jaki alkomat najlepiej będzie tobie odpowiadał zależy w głównej mierze od twojej osobistej sytuacji i tego w jakim celu będziesz go używał ( to czy potrzebujesz bardzo dokładnych pomiarów, czy tylko takich, aby wiedzieć czy możesz już prowadzić ). Tutaj sprawa jest już bardzo łatwa. Statystycznie rzecz biorąc im więcej wydasz na alkomat tym bardziej dokładny pomiar jesteś w stanie otrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi