Skocz do zawartości
Gość Olka

Kamerka w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olka

Cześć wszystkim. Mój mąż z racji wykonywania swojej pracy bardzo często wyjeżdża służbowo i przemierza całą Polskę. Jakiś czas temu miał kolizję z winy innego kierowcy i miał problemy z udowodnieniem winy tamtej osoby, ponieważ kłamała policjantom i się wypierała. Myślę o tym, żeby kupić mu kamerkę do samochodu na urodziny. Myślicie że taka kamerka jest pomocna? Jej zakup jest opłacalny? Jeśli tak to może możecie jakąś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gienek

Witam serdecznie. Ja też bardzo często jeżdżę samochodem - i prywatnie i służbowo, więc moje dzieciaki sprawiły mi na urodziny kamerkę samochodową marki Navitel. Koszt takiej kamerki porządnej jakości to jakieś 300-400 zł. Ja osobiście jestem zadowolony i z tej marki i z samej kamerki. Raz mi pomogła, bo na drodze dwupasmowej w mieście inny samochód wcisnął mi się przed maskę i zaczął hamować przed skrzyżowaniem wićc w niego uderzyłem bo nie miałem możliwości zahamować odpowiednio szybko. Z auta wyskoczył jakiś cwaniak, który chciał żebym mu zapłacił za uszkodzony błotnik. Nie zgodziłem się i powiedziałem że wzywam policję. Facet powiedział że jasne, mam wzywać, bo to ja w niego uderzyłem więc zapłacę mu za uszkodzenia. W trakcie wybierania numeru wspomniałem że mam kamerkę, wiec policja będzie się mogła zapoznać z materiałem. Facet zbladł i nagle chciał się "dogadać". Policja nie przyjechała, ale bez problemu uzyskałem odszkodowanie z OC tego faceta. Bez kamerki facet zwaliłby winę na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kallem

Wideorejestratory mierzą prędkość oraz nagrywają trasę poruszania się pojazdu. Obraz jest nagrywany na kartę pamięci. Moim zdaniem w takich czasach, gdzie samochodów na drodze jest bardzo dużo i ciągle ich przybywa warto zainwestować kilkaset złotych, bo w razie jakiejkolwiek kolizji czy wypadku będziemy mieć niepodważalny dowód dla ubezpieczyciela albo policji. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość (żeby jakoś obrazu była dobra), na sposób zapisywania obrazu (czy można wsadzić większą kartę SD, jaki jest kąt nagrywania oraz czy kamerka ma moduł nocny. Ja osobiście mogę też polecić markę MIO i Lamax.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie ! Zakup kamerki jest pod każdym względem opłacalny. Możesz kontrolować co się dzieje wokół ciebie i rejestrować obraz w przypadku jakiejkolwiek kolizji lub wypadku. W takich sprawach nagranie jest niezwykle pomocne, aby udowodnić, ze wina jest po stronie drugiego kierowcy i łatwiej ubiegać się o odszkodowanie. Musi być to oczywiście kamerka nie za 20zł a jakaś na tyle dobra, aby jakość obrazu była wystarczająco dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi